Цікавинки

13 цікавих фактів про розвиток дитини



Любов до дитини: від чого залежить і як її проявляти





Дивовижні факти про дітей

Німецькі педіатри заявили, що смартфони шкідливі для дітей до 11 ...
     Діти - справжнє диво, яке дарує батькам і оточуючим масу нових емоцій, позитивний заряд, а ще, дитячий світ - джерело дивовижних фактів:
• Корейські діти виявляється набагато старші своїх однолітків з інших країн! Думаєте дурість? А ні, насправді вік дитини в Кореї починають розраховувати не з моменту її появи на світ, а з моменту зачаття, тобто всі дев'ять місяців, які дитина провела в утробі матері, враховуються!
• Вам здається, що ваш малюк занадто голосно кричить? Але, це характерно для всіх дітей! Голос трирічної дитини звучить гучніше, ніж шум 200 дорослих голосів одночасно. Такий тембр потрібен дітям для того, щоб мама завжди могла почути свого малюка.
• Колінні чашечки формуються у дітей тільки після трьох років, кістки у дітей дуже еластичні, тому навіть при таких частих для маленьких дітей падіннях, переломи трапляються рідко - природа все передбачила.
• У Японії забороняється вживати слова "нехороший" і "поганий" щодо дітей, та в цілому проявляти негатив до молодого покоління. Наприклад, на шкільних велосипедних стоянках є тільки два типи табличок: «Як хороші діти ставлять велосипеди» та «Як хороша дитина не поставить свій велосипед».
• Мама-рекордсменка, народила 69 дітей за все життя! А ось у фараона Рамзеса було близько 200 дітей, але, звичайно, від різних жінок. А ось у султана Ісмаїла з Марроко зараз 548 синів і 340 дочок, в його неосяжному і плідному гаремі щомісяця з'являється новонароджений!
• Найдавнішій дитячій іграшці близько 3000 років і зберігається вона в Луврі, знайдено цей скарб археологами, на території Стародавньої Персії.
• Слова «мама» і «тато» в більшості світових мов подібні за звучанням або навіть римуються, і справа навіть не в споріднених мовах. Ці слова в основному - перші склади і літери, які промовляють малята. 

ТОП-20 цікавих фактів про дітей і батьків

Джерело

                  
   Поради батькам

           Більшість звернень до психолога у дошкільному віці відбувається через неслухняність дитини та невиконання нею батьківських заборон.
Ось  памятка - чого робити не можна і як ці вчинки і слова насправді відображаються на дітях.
Побутові погрози
"Якщо не прибереш у кімнаті, залишишся без ласощів", "Роби так, як я сказав. Не став зайвих запитань, бо не пущу на вулицю".
Цим висловам, які злітають з вуст батьків повсякчас, часто не надається ніякого значення. Але ж дитина, запевняємо Вас, сприймає все набагато складніше. Такі погрози викликають в неї не лише страх, а й почуття ворожості, прихований негативізм щодо батьків.
Авторитарні накази
"Якщо тобі це говорить батько, ти маєш слухатися", " Я тобі забороняю товаришувати з...", "Я -мати, тож краще знаю, що для тебе добре, а що - ні."
Такі репліки є виявленням прагнення підкорити собі іншу людину. Це призводить до порушення в родині атмосфери рівноправності. Дитина затамовує образу: "Ось виросту, побачимо, хто сильніший", - думає вона.
Критика "глухого кута"
"Ти абсолютно не привчений працювати", "Ти такий лінивий, як і твій батько",
«Вчу тебе вчу, а все марно".
Такі зауваження заганяють дитину у глухий кут, не залишаючи їй жодної надії на виправлення, тим більше, коли її обвинувачують у тому, що не залежить від неї. Результат? Дитина, почуваючись позбавленою батьківської любові та підтримки, відчужується, стає замкненою, неговіркою.
Образливі прізвиська
"Ти поводишся, як упертий віслюк", "Таке може сказати лише повний дурень", "І в кого ти такий йолоп уродився?"
Образливі прізвиська знижують самооцінку дитини, а до того ж закріплюють у її свідомості модель спілкування з іншими людьми у формі приниження.
Невмотивований допит
"Ну то скільки часу у тебе на це пішло?", "І чого це ти так запізнився?", "І чим ти тут так довго займаєшся?".
Іноді батьки приділяють надто багато уваги з'ясуванню неістотних деталей у поведінці дитини. Малюк розцінює це як прояв недовіри до себе. В результаті може з'явитися стійкий страх перед дорослими, що змусить дитину в майбутньому приховувати від батьків своє особисте життя.
Безапеляційні твердження
"Ти так робиш мені на зло, я знаю", "Ти просто жадібний, я вже зрозуміла", "Можеш не виправдовуватися, я знаю наперед, що ти скажеш".
Такі твердження надзвичайно болючі для малюка і руйнівні для його психічного здоров'я. Небажання дорослого розібратися в діях дитини зводить між ними стіну, яка згодом ставатиме дедалі вищою.
Несвоєчасні поради
"Якби ти тоді зробила так, як я тобі радила, нічого б не трапилося. А тепер маєш собі проблему", "Якби в тебе на столі був лад, ти б зараз не переживав, що загубився твій малюнок", "Навіщо ти так переймаєшся? То все дурниці. Ось коли виростеш, зрозумієш: не варто через це плакати".
Такі поради абсолютно недоречні тоді, коли дитині потрібно, щоб її просто вислухали, поспівчували, допомогли. Іншого разу вона не захоче з вами ділитися нічим - ні горем, ні радістю.
Радимо батькам час від часу аналізувати те, що говорите дитині протягом дня. У спокійній обстановці, коли ви вже нікуди не поспішаєте і ніщо вже вас не дратує, деякі ваші слова здаватимуться вам самим жахливими, неприпустимими для батьків.


 Виховуємо у дітей чесноти
Якщо дитина живе в умовах страху - вона вчиться боятися.
Якщо дитина живе в умовах насмішок - вона вчиться ніяковіти.
Якщо дитина живе в умовах ворожості - вона вчиться воювати.
Якщо дитина живе в атмосфері ревнощів - вона вчиться заздрити.
Якщо дитина живе з почуттям сорому - вона вчиться відчувати себе винною.
Якщо дитина живе в умовах заохочення - вона вчиться впевненості в собі.
Якщо дитина живе в умовах любові - вона вчиться любити себе.
Якщо дитина живе в умовах визнання - вона вчиться розуміти, що добре мати мету.
Якщо дитина живе в умовах чесності і справедливості - вона вчиться, що таке правда.
Якщо дитина живе в умовах безпеки - вона вчиться вірити в себе.
Якщо дитина живе в умовах душевної рівноваги - вона вчиться жити з миром.


Малювання в пакеті — ще один спосіб розвивати моторику і фантазію

рисование в пакете


Цей цікавий спосіб малювання має свій плюс в тому, що після малювання вам не доведеться відмивати малюка і ще півквартири від фарб. Крім того, це чудовий спосіб зайняти дитину в гостях або в кафе. А ще сподобається діткам як незвичайний спосіб, а незвичайне і нове — завжди цікаво. Також, це чудовий спосіб пофантазувати!

Приготуйте:

-пакет з зіп-застібкою;

-скотч;

-пальчикові фарби (вони мають чудову для такої справи консистенцію).

Отже, візьміть пакет і покладіть в нього по чайній ложці фарб різних кольорів. Краще не змішувати в одному пакеті більше двох кольорів, інакше в результаті вийде чорно-сіра маса. Хоча в цьому теж є щось привабливе. Щільно закрийте замок на пакеті. Тепер за допомогою скотча приклейте пакет з фарбою на віконне скло, можна також приклеїти на двері або на стіл. Дитина отримає величезне задоволення від натискання на пакет пальчиками і спроб змішати фарби.


Математичні цікавинки

Хтось вважає математику нудною, хтось — нецікавою, але ми друже, знаємо, що в цій науці вирують справжні пристрасті! А що вже захоплюючих фактів та дивовижних відкриттів у математиці — усіх не злічити.
1.Неймовірно, але якщо помножити Твій вік на 7, а потім — на 1443, то результат Тебе неодмінно здивує — Ти отримаєш свій вік, написаний три рази підряд. Перевіримо?
2.Цікаво, що у будь-якій групі з 23-х і більше людей більш за все знайдуться двоє, які відзначають свій День народження в один і той же день. Вірогідність такого збігу перевищує 50%.
3.Друже, а Ти знаєш, що мить — це насправді одиниця виміру часу, яка триває близько однієї сотої долі секунди?
4. Древні римляни, безперечно, були дуже розумним, математично освіченим народом, та все ж про дещо вони забули. А саме про «нуль». Нуль — це єдине число, яке не можна написати римськими цифрами.
5.Сума чисел від 1 до 100 дорівнює 5050. А хтось із Твоїх друзів знає про це?

Мовні цікавинки

1)То пригріло взимку сонце

чи можливо тільки сон це?

2)«Росте у лісі
пролісок
», -
читає Настя
про лісок
.

3)Ледве вгору дід
добрів
,
зморшки в діда аж
до брів
.

4)На горі росте
кульбаба
,
під горою несе
куль баба
.

5)Це усе було
насправді,

вчитель научав
нас правді.


6)На вікні стоїть
ірис,

на столі є хліб і рис.


                                                               Диво - ромашка

          Квітка ромашка відрізняється не тільки красою польової рослини, але представляє практично цілу аптеку, що дозволяє впоратися з багатьма захворюваннями. ромашку здавна використовують у традиційній і народній медицині для лікування безлічі захворювань. вона також входить до складу косметичних засобів.
Детальніше
Бережімо Землю - вона у нас одна!
         Кожен із нас повинен чітко усвідомити, що ми не можемо просто заплющити очі на проблеми екології, які загрожують нашому життю та життю майбутніх поколінь. Свій посильний внесок може зробити кожен: хоча б не засмічувати землю, по якій ходимо, посадити принаймні одне деревце, збудувати шпаківню навесні. Звичайно, це небагато, але, можливо, якщо кожна людина почне шанобливо ставитися до навколишнього середовища, це добре відіб'ється на ньому.
       Прозоре чисте повітря, блакитні ріки, озера, джерела, величні ліси, квітучі гаї, захищені від водної та вітрової ерозії поля — все це величезне багатство може зникнути, якщо людство не схаменеться.
     Давайте зробимо все, щоб наші діти та онуки дихали пахощами квітів, чули спів птахів у лісах, ходили по м'якій травичці, милувалися сходом сонця. Давайте залишимо їм у спадок чисту та прекрасну Землю!
 Детальніше

 

2 коментарі:

  1. Ромашка


    На ромашці білій про любов питають:
    Любить, чи не любить? Пелюстки зривають.
    Не скуби ромашку, їй цвісти весною,
    Говори з красою вічно мовчазною.
    В ромашковім полі жайвори співають,
    І росу пахучу ночі сповивають.
    Скроплена дощами, вимита водою,
    Це світилка чиста в косах молодої.
    Від весни до літа і в порі осінній
    Нею пахне купіль, нею пахне сіно.
    І в морози зимні пелюстки ті самі
    Змалював Художник у віконній рамі.
    Бог її плекає і вітри голублять,
    Як її полюбиш, то й тебе полюблять.
    Не скубіть ромашку, не топчіть ногами,
    Це любові квітка у зеленім храмі.

    ВідповістиВидалити